Держбюджет-2021: Україна зважилась на сміливий крок заради чергового траншу МВФ

Источник: kievpost.com.ua
МВФ бюджет Україна
Держбюджет-2021: Україна зважилась на сміливий крок заради чергового траншу МВФ

Кабміну довелось коротити дефіцит проєкту держбюджету на 2021 рік з 6 до 5,5% під час тривалих переговорів з представниками МВФ.

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко під час вечірнього брифінгу, і зазначив, що дефіцит до другого читання Верховної Ради довелося коригувати, виходячи із ситуації з можливостями брати кредити.

"У нас були складні переговори з МВФ. У першу чергу, через те, що треба було знайти компроміс щодо витрат і дефіциту. Ми узгоджували параметри дефіциту і були змушені прийняти ситуацію, при якій довелося скорочувати дефіцит. Ті розрахунки, які були перед першим читанням, треба було скорегувати виходячи з можливостей наших позик", - сказав Марченко.

Україна і МВФ: останні новини

  • Раніше Милованов розповів про долю траншу МВФ для України. Україна не отримає транш від Міжнародного валютного фонду до кінця 2020 року, вважає радник глави офісу президента.
  • В офісі президента Володимира Зеленського 16 жовтня зробили заяву про те, що Київ очікує отримання чергового траншу від МВФ в кінці року або на початку 2021 року. У Фонді, своєю чергою, помітили, що подальші перспективи фінансового співробітництва можуть залежати від виконання українською стороною низки зобов'язань.
  • Президент Володимир Зеленський 2 листопада розповів, що місія МВФ не приїде в Україну через скандального рішення КСУ щодо електронних декларацій. За його словами, без підтримки МВФ країні загрожують проблеми з виконанням держбюджету.
  • У Верховній Раді прогнозують виділення Україні траншу від МВФ наприкінці поточного року або на початку 2021 року. Питання залежить від прийняття державного бюджету на майбутній рік.
Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть