Конституційний суд РФ став співучасником міжнародного злочину, коли визнав "законність" приєднання окупованого Криму до РФ, – голова КС Литви

Источник: kievpost.com.ua
Конституційний суд РФ став співучасником міжнародного злочину, коли визнав "законність" приєднання окупованого Криму до РФ, – голова КС Литви

Конституційний суд Російської Федерації став співучасником міжнародного злочину та агресії, коли визнав "законність" приєднання окупованого Криму до Росії.

Про це сказав голова Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас.

Він розповів, що сьогодні брав участь у міжнародній конференції з нагоди святкування 25-ї річниці Конституційного суду Молдови. За його словами, в цій конференції також брали участь представники Конституційного суду Російської Федерації.

Як зазначив Жалімас, під час свого виступу він акцентував увагу на тому, що в усталених демократіях суд є незалежним органом, який захищає Конституцію, не йде на поводу громадської думки, не керується результатами соціологічних опитувань і не може служити інтересам президента чи верховного правителя.

"Існують випадки, коли суд повинен приймати непопулярні рішення, оскільки Конституція є балансом між правлінням більшості та необхідністю захисту законних інтересів меншин, і захищати права людини", - зазначив Жалімас.

У зв'язку з цим голова КС Литви підкреслив, що місія суду - захистити кожну людину, особливо "коли це стосується слабких верств населення, незважаючи ні на що".

При цьому він сказав, що Конституційний суд РФ, визнаючи "законність" так званого договору про "приєднання" захопленого Криму до Росії, керувався не Конституцією, а інтересами владної еліти та російської громадської думки, яка стала заручницею дезінформації. "Я сказав, що на жаль, бувають випадки суддівського популізму, а суддівським популізмом я саме й називаю те, коли рішення суду приймаються саме з точки зору громадської думки або з точки зору правлячого режиму, який ототожнюється з цією громадською думкою", - додав голова КС Литви.

"Я сказав, що найсумніший приклад такого суддівського популізму - саме анексія Криму, де суд явно пішов на поводу правлячого режиму, й що іноді ось такий популізм призводить до того, що суд вчиняє злочин", - заявив він.

На його думку, як причинно-наслідковий зв'язок таке рішення російського суду породило трагічні наслідки, в тому числі, призвело до збройного конфлікту на Донбасі, внаслідок якого вже загинули 14 тис. людей.

"Я так і сказав, що саме те, що зробили російські судді, дозволяючи анексувати Крим - є міжнародним злочином, за що, насправді, має бути кримінальне переслідування та кримінальна відповідальність", - упевнений Жалімас.

Він зазначив, що Конституція будь-якої країни не дозволяє проводити агресії проти іншої держави. "Якби суд приймав рішення, керуючись лише правом, і лише Конституцією... то він міг тоді зупинити анексію Криму. Скоріш за все, тоді б нічого й не було", - заявив голова КС Литви.

При цьому Жалімас підкреслив, що "ніколи в житті ніякий конституційний суд не приймав рішення, в якому він був співучасником у міжнародному злочині та агресії".

Говорячи про програму заходів, у яких беруть участь делегації конституційних судів низки країн, у тому числі, України та РФ, Жалімас зазначив, що з нагоди святкування 25-ї річниці Конституційного суду Молдови, крім міжнародної конференції та іншого, також проводиться вечірній прийом. Однак, підкреслив він, делегації Литви та Грузії не мають наміру відвідувати цей захід, оскільки там будуть присутні російські судді.

"Я вже шість років дотримуюсь позиції, як є головою (Конституційного суду Литви), - я жодного разу не подавав руки російським суддям, які за ніч прийняли рішення стосовно Криму", - сказав Жалімас.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть