Санкції проти Білорусі можуть ввести вже наприкінці літа, – Reuters

Источник: kievpost.com.ua
санкции Беларусь
Санкції проти Білорусі можуть ввести вже наприкінці літа, – Reuters

Питання введення санкцій ЄС проти осіб, причетних до розгону протестувальників у Білорусі, ймовірно, вирішать вже наприкінці літа – за кілька днів після екстреного засідання глав МЗС країн-членів блоку 28-29 серпня.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на кілька джерел.

Німеччина, Литва, Латвія, Швеція та Австрія вже висловилися на користь санкцій. Найбільшим скептиком щодо цього була Угорщина, що у четвер закликала ЄС «продовжувати діалог з Білоруссю й уникати її остракізму».

Водночас Будапешт не став блокувати заяву від імені всіх країн-членів ЄС цього тижня. У документі конкретно згадували санкції «проти осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти й фальсифікацію виборів».

«Не було ніяких сигналів того, що якась країна ЄС захоче заблокувати деякі обмежувальні заходи, оскільки насильство є кричущим», – додав поінформований чиновник ЄС.

Найголовніше, зауважує він, ЄС треба оцінити необхідний рівень тиску на Лукашенка, щоб той не побачив єдину альтернативу залишитися при владі в «обіймах Росії».

У п’ятницю остаточного рішення ще не буде, проте питання закриють, імовірно, протягом кількох днів після чергового обговорення між міністрами закордонних справ ЄС у Берліні 27-28 серпня.

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть