Кулеба про Навального: Ворог мого ворога - мій друг
Голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував протести у Росії. Коментуючи затримання опозиціонера Олексія Навального, який на думку міністра є уособленням протестів, очільник МЗС промовив приказку “ворог мого ворога — мій друг”. Про це Кулеба сказав в ефірі одного з українських телеканалів.
Цитата:
“Я в такі хвилини вдячний Майдану за те, що ми перейшли цю фазу, і в нас не заарештовують пачками людей на вулицях, як в Білорусі, як в Росії, не б’ють кийками по голові. Що ми захистили себе як суспільство від свавілля влади та розвиваємося як демократична держава. Але, безумовно, те, що відбувається зараз в Росії, є важливим для інтересів України.
Знаєте, країна, яка здійснює зовнішню агресію, вона так само здійснюватиме й внутрішню агресію стосовно своїх громадян. Це є частина політичної культури Росії, на жаль”, — сказав він.
За словами Кулеби, Україна в цій ситуації зайняла жорстку позицію.
“Тому ми зайняли жорстку принципову позицію, бо, по-перше, неправильно бити людей, які вийшли на протест, на захист своїх громадянських прав. А по-друге, є така приказка: ворог мого ворога — мій друг. Це можна сказати про Навального як людину, яка зараз є уособленням протестів, і на захист якої вийшли... насправді росіяни вийшли не на захист Навального, а на захист самих себе. Але він є ворогом Путіна, тому ми підтримуємо і свободу Навального, і всіх людей, які виступають за цю свободу”, — сказав він.
Варто нагадати:
Раніше із закликом розглянути можливість нових санкцій щодо Москви, якщо Навального не звільнять, виступили міністри закордонних справ Латвії, Естонії та Литви.
Міністри закордонних справ країн ЄС планують обговорити свою спільну відповідь на затримання Навального на засіданні Ради ЄС у понеділок, 25 січня.
Кулеба, коментуючи раніше отруєння Навального, заявив, що Україна вивчає можливість приєднання до санкцій ЄС за отруєння опозиціонера.
Що передувало:
Олексія Навального затримали ввечері 17 січня під час прикордонного контролю після його повернення з Німеччини в Росію. Як повідомила Федеральна служба виконання покарань (ФСВП), опозиціонера було оголошено в розшук та затримано через порушення умов випробувального терміну.
Ще у 2014 році Замоскворецький суд Москви визнав Навального і його брата Олега винними у шахрайстві в особливо великому розмірі у справі “Ів Роше”. Олексія Навального засудили до 3,5 позбавлення волі умовно з випробувальним терміном п’ять років. У серпні 2017 року призначений Навальному випробувальний термін був продовжений до кінця грудня 2020 року.
У ФСВП зазначили, що Навальний був зобов’язаний з’являтися на реєстрацію в інспекцію два рази на місяць. Виклики в інспекцію були припинені на час проходження ним лікування в берлінський клініці Charite. Однак він виписався з клініки 23 вересня 2020 року, але з жовтня до кінця випробувального терміну не прийшов на реєстрацію, чим порушив умови, стверджують у ФСВП.
23 січня у понад 100 містах Росії, а також у кількох містах світу пройшли мітинги на підтримку арештованого опозиційного політика Олексія Навального.
У Москві на мітинг, за різними оцінками, вийшли від 15 тисяч до 50 тисяч осіб, у Санкт-Петербурзі — 10-20 тисяч, у Єкатеринбурзі та в Нижньому Новгороді — по 10 тисяч. Під час акцій силовики проводили масові затримання. За даними правозахисного порталу “ОВД-ИНФО”, затримано щонайменше 3564 людини.
- В МИД Британии назвали “позорным” отношение к Навальному в России и будут требовать ООН принять меры
- Украина, ЕС и США проведут видеоконференцию с командой Навального
- Після суду над Навальним: коли ЄС визначиться із санкціями проти РФ
- Байден висловиться щодо ситуації з Навальним, коли вважатиме за потрібне