Що таке потенціометри і як вони працюють?

Источник: kievpost.com.ua

Потенціометри, або «Pots», як їх зазвичай називають інженери, по суті є резисторами. Вони містять у собі механічний механізм регулювання, що дає змогу змінювати їхній опір вручну. Резистори, як ми знаємо, пропонують фіксоване значення опору і блокують або «чинять опір» потоку електричного струму в ланцюзі. Потенціометр по суті є змінним резистором.

Обрати та замовити онлайн вимірювальні пристрої  різних видів, включно з pH-метрами, ОВП-метрами, кондуктометрами, EC-метрами, солемірами тощо, ви можете в магазині SIMVOLT.

Прилади функціонують як дільники напруги, які можуть використовуватися для:

  • регулювання вихідної напруги в ланцюзі;

  • точного вимірювання (або вимірювання) електричного потенціалу. 

Звідси й назва потенціометр. Він виробляє вихідний сигнал напруги, що безперервно змінюється, пропорційний фізичному положенню движка на резистивному елементі. Це пасивний компонент, отже для його роботи не потрібне джерело живлення або додаткові ланцюги.

Коротка історія потенціометрів

З бурхливим розвитком досліджень і розробок у галузі електрики на початку 1800-х років багато людей замислювалися про прилад, який можна було б використовувати для контролю кількості електрики, яка надходила б у пристрій або ланцюг. Але його безпосередня концепція була запропонована тільки в 1841 році. Перший вугільний потенціометр був винайдений Томасом Едісоном лише в 1872 році.

Потенціометри, доступні сьогодні, значно менші та точніші, ніж більш ранні аналоги, і постачаються у великому розмаїтті типів і корпусів, залежно від застосування. 

Зазвичай використовуються в пристроях і системах для управління значеннями, включно з рівнями освітленості, гучністю звуку та аудіосигналами, а також яскравістю і кольором відео. Вони також можуть функціонувати як датчики положення.

Як працюють потенціометри

Опір об'єкта залежить від кількох факторів. При збереженні всіх постійних параметрів він прямо пропорційний довжині об'єкта. Інакше кажучи, предмет із того самого матеріалу і з тим самим розміром поперечного перерізу завдовжки 10 сантиметрів матиме опір удвічі менший, ніж інший об'єкт завдовжки 20 сантиметрів. 

Потенціометри використовують цей принцип. Його регульований вихід досягається шляхом зміни лінійного або обертального положення ковзного контакту на однорідному резистивному елементі, подовжуючи або вкорочуючи шлях, яким протікає струм. 

Вхідна напруга прикладається по всій довжині резистивного елемента, а вихідна — як падіння між фіксованим резистивним елементом і рухомим контактом, що ковзає, або контактом, що обертається. Положення рухомого контакту на резистивному елементі визначає величину вхідної напруги, яку буде прикладено до ланцюга.

Основні типи 

Потенціометри можуть бути аналоговими та електронними. 

Перші — традиційний варіант з механічними елементами, які можна вручну регулювати для управління виходом. 

Аналогові доступні у двох видах: 

  • Лінійні — працюють на лінійному (або прямолінійному) русі за допомогою повзуна для контакту з резистивним елементом і зміни опору та вихідного сигналу.

  • Поворотні — використовують кутовий рух від ручки, що обертається, і вала, з'єднаного з елементом щітки, який ковзає по резистивному елементу. Поворот вала змінює опір і вихід. 

Потенціометри також можуть бути без вала із зовнішнім інструментом, таким як викрутка. Найчастіше їх називають тримерами.

Електронні управляються цифровими сигналами, а не механічним рухом. Тому пропонують більш високу точність вимірювання і простоту використання.

Найкращий вибір вимірювальних приладів в Україні представлений у магазині SIMVOLT. Тут ви зможете отримати експертну консультацію, яка допоможе зробити правильний вибір.

 

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть