В Україні будуть по-новому контролювати операції з землею
Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру анонсовано розроблення фахівцями ДП «Центр ДЗК» нових сервісів для вчасного та якісного запуску ринку земель в Україні.
Моніторинг земельних відносин – інструмент для комплексного аналізу розвитку земельних відносин, система збору, збереження та оприлюднення набору даних та показників, що стосуються основних характеристик земельних ресурсів, а саме: наповнення Державного земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно, кількості та характеристики транзакцій із земельними ділянками, податку на землю, судових спорів, приватизації, а також рівності у забезпеченні прав різних категорій землевласників та землекористувачів.
Функціонал надасть змогу формувати та оприлюднювати дані моніторингу земельних відносин на рівні країни, області чи об’єднаної територіальної громади та детальний перелік функцій, які він міститиме.
Зокрема, візуалізований діапазон коливання цін (від мінімальної до максимальної), місце розташування земельних ділянок, інформацію про власників, загальна площа земельних наділів яких перевищує 100 га тощо.
«Ця інформація є необхідним фундаментом для розробки обґрунтованої державної політики у сфері земельних відносин. Водночас загальна доступність таких даних є основою прозорості земельної сфери» – підкреслив керівник Держгеокадастру.
Поєднання в одній системі даних щодо земельних відносин, які надходять від місцевих органів влади до різних відомств, дає фактологічну основу для аналізу ситуації, виявлення тенденцій, проблемних позицій, прогнозування та моделювання ситуації, а також можливість мати узагальнену картину розвитку земельних відносин за всім переліком характеристик, як на рівні районів та областей, так і держави в цілому.
Продовження земельної реформи, відкриття ринку землі – ключові питання для наведення ладу у сфері земельних відносин.
- Генштаб: по состоянию на 22 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 728 300 солдат
- Генштаб: по состоянию на 21 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 727 250 солдат
- Генштаб: по состоянию на 20 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 725 740 солдат
- Генштаб: по состоянию на 19 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 724 050 солдат