Наскільки "живучий" COVID-19: вся відома інформація про стійкість коронавірусу
З моменту спалаху коронавірусної хвороби COVID-19 було проведено не одне дослідження щодо того, як довго може існувати вірус COVID-19 на різних поверхнях і при яких температурах.
Скільки живе коронавірус на різних поверхнях
При кімнатній температурі і відносній вологості 65% вірус може існувати:
- на зовнішній стороні медичної маски – не менше тиждня;
- на нержавіючої сталі та пластмасі – менш ніж тиждень;
- на склі – менш ніж чотири дні;
- на дереві та тканинах – менш ніж два дні;
- на папері – не менше трьох годин.
Скільки живе коронавірус в організмі людини
За даними дослідження Військово-медичного університету в Чунціні, середній час життя коронавірусу у вилікуваних пацієнтів становить приблизно 20 днів. Найдовший термін – 37 днів.
Унікальним випадком вчені вважають історію хвороби пацієнта з коронавірусом, у якого інфекція залишалася в організмі 50 днів.
На їхню думку, вірус і організм людини прожили в симбіозі багато днів. Це означає, що коронавірус може мутувати: викликати менше симптомів, але жити довше.
Оптимальна температура для коронавірусу
Згідно з висновками вчених з Університету Сунь Ятсена (Гуанчжоу, Китай), COVID-19 найшвидше поширюється при холодному кліматі, при температурі близько 9 градусів тепла.
Трохи пізніше вчені з Університету Гонконгу прийшли до висновку, що вірус найбільш активний при 4 градусах тепла. У їхній доповіді також вказувалося, скільки існує коронавірус при різних температурах:
- 4°C – понад два тижні;
- 22°C – близько тижня;
- 37°C – менш ніж два дні;
- 56°C – менше ніж 30 хвилин;
- 70°C – менше ніж 5 хвилин.