Навіщо потрібен карантин і самоізоляція в умовах епідемії

Источник: kievpost.com.ua
карантин Covid-2019

Нагадуємо, по всій території України з 12 березня оголошено карантин. Влада закликає всіх залишатися вдома і не виходити на вулицю без серйозних причин. Учора, 1 квітня, Кабмін посилив карантинні заходи в країні, чим викликав невдоволення багатьох українців. Ми спробували розібратися, на прикладах Китаю та Італії, чому тотальний карантин під час пандемії так важливий.

Пандемія коронавірусу бушує на планеті вже п'ятий місяць. За цей час від важких ускладнень померло більше 48 тисяч людей. Всього ж на сьогодні, 2 квітня, цифра заражених на COVID-19 впевнено рухається до 1 мільйону. В Україні на сьогодні зареєстровано 804 випадки захворювання коронавирусной інфекції, 20 людей померло, 13 видужало.

Багато українців, на жаль, відносяться до карантинних заходів і самоізоляції несерйозно. На майданчиках досі натовпи дітей, в парках і лісосмугах люди проводять пікніки, смажать шашлики.

Люди, які байдуже ставляться до правил карантину, наражають на небезпеку не тільки себе, але і своїх рідних. адже коронавірус найчастіше передається повітряно-крапельним шляхом. І найважливіше, що заразитися можна від здорової на вигляд людини, у якої коронавірус вже є, а симптомів немає. Нагадуємо, від коронавірусу немає ліків. Захворіти можуть абсолютно всі! Так, є дані, що діти і молоді люди легше переносять коронавірусну інфекцію. Але як поводитиметься невідомий вірус в тому чи іншому організмі, спрогнозувати не може ніхто.

Минулого тижня Китай закрив останню мобільну лікарню, створену для пацієнтів з COVID-19. Нових випадків зараження реєструється дуже мало і, як правило, серед тих, хто приїхав з інших країн. Піднебесна потихеньку повертається до звичайного життя. За весь період пандемії в Китаї захворіло 82431 осіб, померло 3322 людини. Смертність становить 4%. Такі дані за 4 місяці. Нагадаємо, що Китай прийняв жорсткі заходи для того, щоб вірус не поширювався. Вони закрили багатомільйонні міста на карантин. На одну квартиру видавали 1 дозвіл, який надавав можливість 1 раз на 2 доби одному члену сім'ї вийти на годину в магазин в межах кварталу. Людей без масок на вулицях штрафували. Китайці дуже відповідально поставилися до карантину. Можливо, позначилося і те, що серйозна епідемія у них виникла не вперше. І результат досягнутий.

У той час, як в Італії поставилися до пандемії коронавірусу дуже легковажно. Перший пацієнт там був зафіксований 20 лютого, карантин ввели аж 10 березня. І всього за півтора місяці в Італії зафіксовано більш 110 тисяч випадків зараження коронавірусом. На сьогодні, 2 квітня, померло 13155 італійців. Це в чотири рази більше, ніж в Китаї за весь період. І кінця завершення епідемії ще не видно. Видужали в Італії 16847 чоловік. На карантин, який був введений 10 березня, люди взагалі ніяк на нього не відреагували. Продовжували гуляти на вулиці, відвідувати масові заходи і не вірити в небезпеку коронавируса. Тільки тепер, коли крематорії не справляються з роботою, італійці злякалися.

Ситуацію з приводу карантину в Україні коментує лікар-епідеміолог, заслужений лікар України і екс-заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська: "Карантин у нас був введений своєчасно. Я як лікар-епідеміолог вважаю, що все-таки треба було розглянути питання про ізоляцію всіх людей, які приїжджали до нас з-за кордону. Уже зараз частина з них пройшла б обсервацію і повернулася додому. На сьогодні в Україні повернулося понад 100 тисяч людей. Багато хто говорить, що обсервация такої кількості українців була б занадто складною. Можливо, але вона економічно вигідніше, ніж закрити потім всю країну на карантин. Можна було б знайти приміщення санаторного типу, будинки відпочинку, не функціонуючі дільничні лікарні та помістити туди приїхали на ізоляцію, як це було в Нових Санжарах. Організувати їм харчування, медсупровід, охорону . Я думаю, це було б набагато дешевше. І не було б зараз у нас такого "головного болю" у вигляді тих, хто не дотримується самоізоляції після приїзду з-за кордону. І з точки зору захисту громадян, приміщення тих, хто приїжджає на обов'язкову обсервацію було б правильним. Тим більше, що це передбачено законодавством. Але цим знехтували. Було прийнято рішення відправити людей на самоізоляцію. Цей метод застосовувався в багатьох країнах світу, але виявився недостатньо ефективним. Італія починала з самоізоляції і вірус вийшов з-під контролю, і зараз ситуація там, як бачимо, дуже погана ".

Новости по теме:

Новости партнеров:
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть